Monoblok

Monoblok, endüstriyel zemin çalışmalarımızın bir parçası olarak müşterilerimize sunulan bir hizmettir. Endüstriyel anlamda zemin dizaynlarının başlangıç noktası monobloklardır. Endüstrilerin çalışma koşulları, makine parkurları gibi durumlara göre ihtiyaç duyulan zemin çeşidi firmamız tarafından belirlenmektedir. Asun inşaat olarak 12 yıllık tecrübemizle sorunsuz, verimli, sağlıklı ve doğa dostu zemin katmanları hizmeti vermekteyiz. Kaplama tipleri, yapılacak işin iyi çıkması için büyük bir öneme sahiptir. Monobloklar, farklı kullanım alanları için tercih edilebilecek zemin çeşitlerinden bir tanesidir.

Ağır sanayi fabrikaları, ilaç fabrikaları, açık hava otopark gibi mekânların zeminleri birbirinden farklıdır. Her biri için özel olarak zemin dizaynı yapılarak, firmamız bu işi özel bir bilgi birikimi ile gerçekleştirmektedir. Monoblok yapımı, deneyimli ustalarımızın tecrübesi, kaliteli malzemeler ve çalışma disiplinimiz ile birleştirerek yaptığımız hizmetlerdir. Bu departmanda hizmet veren uzmanlarımız, gerekli ihtiyaçları tespit ederek fiziki koşulları analiz etmektedir. Mevcut duruma bağlı olarak zeminde kullanılacak ekipman ve makineler de belirlenir. Firmamız, son teknolojik makine ve ekipmanlar kullanarak, pratik ve hızlı işler çıkarmaktadır. Zeminde kullanılacak olan makinalar, profesyonel ve bir o kadar da işlevsel ürünlerdir.

Monoblok alanında uzman olan ustalarımız, bölgenin iklim şartlarına varana kadar en ince ayrıntılara hesaplayarak, işleme geçerler. Bunun yanı sıra en efektif olan zemin dizaynlarını tasarlayarak, ortama uygun bir görünüm çıkarmayı da hedeflerler. Hesaplanmış, planlanmış ve ön görülmüş bir çalışma disipliniyle, sıfır tolerans ve sıfır hatayla çalışmaktayız. Monoblok işlemleri için olası hataların ortadan kaldırılması için ise ince bir işçilik uygulanmaktadır. Kesintisiz, problemsiz ve çözümcül işleri yapan firmamız, uzun ömürlü zeminler yapmayı amaçlamaktadır.

Monoblok endüstriyel zemin hizmetlerinde Türkiye ve Dünya markası bir firma olarak, farklı mekânlara özel olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu kaplama türü ise özel formüle edilmiş olan, yeni teknolojik, yüksek performanslı sistemlerden bir tanesidir. Ayrıca bu tekniği epoksi reçine kaplama sistemi olarak da ifade edebiliriz.

Monoblok Nasıl Yapılır?

Monoblok yapımı, klasik epoksi kaplamalara oranla 3 kata varan yüksek aşınma direncine sahiptir. İnovatif yeni tasarımlı malzemeler ve makinalar kullanılarak yapıldığından dolayı, çok daha ekonomik bir yöntem olmayı başarmaktadır. Monoblok kaplamalar, görünümü parlak ve oldukça rahat temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Bu kaplama zeminlerin yenileme maliyetleri ise epoksi zeminlere oranla daha uygundur. Firmamızdan alacağınız hizmetler sayesinde de daha fazla bütçe dostu fiyat teklifleriyle karşılaşırsınız. 

1990’lı yıllarda geliştirilmiş olan monoblok zemin kaplama işlemleri, günümüzde de endüstriyel zemin kaplama sistemleri olarak verilen hizmetlerden biridir. Asun inşaat olarak, bu çalışmaları kaliteli bileşenli kimyasal reçinelerle yapmaktayız. Bu reçinelerle yapılan kaplamaların son hali ise oldukça başarılıdır. Dünya’nın her yerinde kabul görmüş olan bu kaplama türlerini, firmamız 12 yıllık tecrübesi ve bilgi birikimiyle birleştirerek yapmaktadır. Çünkü ulusal ve uluslararası olarak büyük firmalara, endüstriyel saha beton alanında başarılı hizmetler vermekteyiz. Monoblok kullanım alanları ise oldukça çeşitli ve çok geniş bir alanı kapsamaktadır. Yeni nesil kaplama ürünleri olarak dikkat çeken ve temelinde kimyasaldan yapılan bu sistemler, kullanım alanlarına göre formüle edilmektedir.

Bu alanda uzmanlaşmış olan ustalarımız, zeminlerin özelliklerine göre geliştirmiş oldukları formüllerle 4 ayrı kaplama yöntemine imza atmaktadır. Epoksi kaplama, poliürea kaplama, poliüretan kaplama ve poliespartik kaplama olarak bu yöntemleri sıralayabiliriz.

Ustalarımızın senelerdir çalışmalarında elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde, her ihtiyacın bu hizmetler ile karşılanabilmesi mümkündür. Profesyonel çalışmalar kapsamında, hangi malzemenin hangi zemin için uygulanacağına ustalarımız kısa sürede karar vermektedir. Aynı zamanda, temelden gelen işçilik ve titiz bir çalışmayla başarılı işler çıkartmaktadırlar. Bu alanda, ustalarımız, endüstriyel zemin kaplama malzemelerinden en fazla epoksiyi tercih etmektedir.

Monoblok Avantajları

Endüstriyel zemin kaplama malzemelerinden biri olan epoksi, suya, alkaliye ve asite karşı en dayanıklı ürünlerdir. Termosetler grubundan olan epoksi malzemeler, kimyasal bir reçine türü olarak da ifade edilebilir. Zamana bağlı olarak özelliklerini asla kaybetmeden uzun ömürlü bir şekilde kullanılmaktadır. Epoksi kullanılarak, monoblok zemin kaplama işlemi yapılabilmektedir. Yapılacak olan monoblokların avantajlarını ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Hijyenik
 • Kolay temizlenebilen
 • Antibakteriyel
 • Tozuma yapmaz
 • Solventsiz
 • Dekoratif
 • Kimyasallara ve yağlara karşı dayanıklı
 • Kaymaz
 • Mekanik mukavemeti yüksek olan
 • Eksiz yekpare uygulama avantajı
 • Nem ve suyu geçirmez
 • Ömrü uzun
 • Ekonomik

Yukarıdaki avantajlardan yararlanmak için Asun inşaat nezdinde hizmetler alabilirsiniz. Çünkü bu avantajların yanı sıra belli başlı imtiyazları da şirketimizden alabilirsiniz. Monoblok avantajları ile düşük maliyetli fakat yüksek kaliteli hizmetler alabilirsiniz. Kaliteli, titiz ve yerinde işçiliklerimiz sayesinde, firmamız dünya çapında popülerlik kazanmıştır. En temelden başlayarak, başarı merdivenlerini tırmanarak, yavaş yavaş ilerledik. Sonucunda, elde ettiğimiz başarılar, müşterilerimizin memnuniyetleriyle birleşerek ortaya çıkmıştır.

Monoblok Kullanım Alanları

Monoblok kullanım alanları oldukça geniş olan bir yüzey kaplama işlemidir. Çünkü temizliği kolay, kullanışlı ve bir o kadar da estetik bir görünüme sahip olan kaplamalardır. Endüstriyel zemin kaplama alanında son zamanlarda firmamız tarafından sık sık talep edilen bu hizmet, oldukça geniş bir alan için tercih edilmektedir. Kullanım alanlarına gelecek olursak; ilaç fabrikaları, otoparklar, hastaneler, yoğun bakım üniteleri, sanayi tesisleri, ağır sanayi yapıları, soğuk hava depoları, spor alanları, oteller ve daha birçok mekânda kullanılmaktadır.

Monoblok zeminler, üretim faaliyetleri hizmeti veren hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, farklı tip malzemelerle yapılarak, kullanım alanlarına bağlı olarak zemin çalışması da hizmetler arasında yer almaktadır. Asun inşaattan alacağınız bu hizmetler sayesinde, mükemmel işçiliğin son haliyle karşılaşarak hizmetlerden memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Çünkü tecrübe sahibi ustalarımız ve profesyonel çalışmalarımız ile müşterilerimizin memnun kalacağı çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.