Beton Parlatma ve Cilalama

Beton parlatma ve cilalama işlemleri, slim olarak ya da parlatma makinalarıyla yapılan çalışmalardır. Asun inşaat olarak, son teknolojik makinalar kullanarak bu işlemi yaptığımız için zeminin tozumazlığı ve darbelere karşı dayanıklılığı artırılmaktadır. Bu dayanıklılığın artırılması için sıvı lityum silikat yüzey sertleştirici gibi maddeler de kullanmaktayız. Sonuç olarak dayanıklılık ve sertlik artışının yanı sıra kullanım alanlarına bağlı olarak yansımalı bir zemin elde edilmektedir. 

Özel silim makineleriyle ve elmas bıçaklarla kirli görünümler giderildikten sonra honlama ve parlatma basamaklarına geçilir. Bu basamaklar, son teknolojik ürünlerle mermer ve granit parlaklığı gibi bir görünüm kazandırılarak yapılır. Beton parlatma ve cilalama işlemleri, kesinlikle yüzey kaplama uygulaması değildir. Beton zemin üzerine, çevreye zararlı olarak hiçbir kimyasal madde uygulaması yapılmaz. Bu sebeple, tamamen doğa dostu ve bir hayli uzun ömürlü bir yöntemdir. Firmamızdan bu hizmeti, ekonomik oranlarda ve bütçenizi sarsmayan fiyatlarda alabilirsiniz. Beton parlatma işlemlerini, geleceğin teknolojisiyle birleştirmeye hedefleyen çalışmalarımızı müşterilerimizle buluşturmaktayız. 

12 yıllık tecrübelerimizi, teknolojinin getirdiği yeniliklerle harmanlayarak, pratik ve çözümcül işler çıkarmaktayız. Beton aşınma dayanımını artırıcı, bakım maliyetlerinin düşük olduğu, yansımanın artırılmış olduğu ve beton direncinin artırıldığı cilalama hizmetlerini firmamız üzerinden alabilirsiniz. Beton cilalama işlemleri için özel sistemli makinalar kullanmaktayız. Günden güne teknolojinin gelişimiyle birlikte, yeni üretimli makine ve ekipmanların takibini yaparak, inovatif çalışmalara imza atmaktayız. 

Cilalama ve parlatma işlemleri, belli standartlara uygun şekilde verdiğimiz hizmetlerdir. Çünkü Asun inşaat olarak Türkiye ve Dünya çapında başarılı işler çıkararak, büyük firmalar tarafından endüstriyel zemin hizmetleri konusunda aranan ilk şirketiz. Yüksek standartlı hizmetlerimiz sayesinde, farklı tekniklerle parlaklık ve cilalama çalışmalarını kısa sürede tamamlıyoruz. Uygulama sistemi, zemine bağlı olarak uzman ekiplerimiz tarafından belirlenmektedir. 

Beton Parlatma ve Cilalamada Nedir?

Beton parlatma ve cilalama işlemi, özel bir yüzeyin silim makinalar yardımıyla kirli görünümden arındırılmasıdır. Bunun yanı sıra, beton yüzeylerin sırasıyla kazıma işleminin yapılarak, parlatma çalışmalarının aşamalı bir şekilde sürdürüldüğü yöntemdir. Beton kaplama işlemleri olmayan bu uygulamalar, zeminin ömrünü uzatan ve daha temiz bir görünüme kavuşmasını sağlayan çalışmalardır. 

Firmamız üzerinden alacağınız bu hizmet sayesinde, eski ve yeni olan bütün zeminlerin temizlik ve bakım maliyetlerini düşürmüş olursunuz. Bunun yanı sıra, estetik bir görünüm kazandırarak zeminin dayanıklılığı artırılmış olur. Bakım ve cilalama işlemlerini yapan ustalarımız, işini severek yaptığı için başarılı sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Çünkü beton cilalama işlemlerini yapan çalışanlarımız, alanında uzmanlaşmış olan kişilerdir. Bunun yanı sıra, minimum kullanım maliyetleriyle şirketimiz üzerinden bu hizmetleri alabilirsiniz. 

Belirli aralıklarla yapılacak olan cilalama ve parlatma işlemleri en ağır kullanım şartlarına karşı bile direnç göstermektedir. Aynı zamanda, kaymaya, lekelere, aşınmaya, tozumaya ve yağlara karşı da direnç kazandıran bir uygulamadır. Asun inşaat olarak, bu çalışmaları yaparken, oldukça titiz bir çalışma yürütmekteyiz. İşlemin öncesinde zemin analizleri yaparak, gerekli kontrol aşamalarını atmadan ilerliyoruz. Bu aşamaların eksiksiz yapılması, profesyonelliğimizi vurgulayan unsurlardan bir tanesidir. 

Beton Parlatma ve Cilalama Malzemeleri

Asun inşaat olarak, bakım çalışmalarını yaparken, oldukça detaycı bir çalışma yürütmekteyiz. Çünkü parlatma ve cilalama işlemleri, sadece bakım için yapılan çalışmalar değildir. Aynı zamanda, zeminin ömrünün uzatılması ve direncinin artırılmasına da yardımcı olan bir yöntemdir. Beton parlatma ve cilalama malzemeleri, firmamız tarafından yüksek kaliteli ürünler arasından temin edilmektedir. Bunun yanı sıra, kullandığımız makinalar da aynı kalitenin işçiliğe yansıtılmasına yardımcı olmaktadır. Endüstriyel zemin hizmetleri sektöründe Türkiye ve Dünya’da başarılı çalışmalar yaparak kendimizi kanıtlamış bir firmayız. Bu nedenle, cilalama ve parlatma çalışmalarını da en yüksek kaliteli malzemeler ile gerçekleştirmekteyiz. 

Sektördeki en iyi ürünleri kullanarak, müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı başarıyoruz. Bu nedenle, düşük viskozitelere sahip olan lityum sıvı yüzey sertleştiriciler kullanmayı tercih ediyoruz. Kullanılan malzemelerin, lityum silikatlı ve yüksek sertleştirici olması, işlemin daha da sağlam olmasına yardımcı olmaktadır. Beton parlatma ve cilalama malzemeleri kaliteli skalası yüksek olduğu için ortaya çıkan işler de oldukça başarılıdır. Temelden gelen işçiliklerimiz ile parlatmış olduğumuz betonlar ve zeminler için özel bir hazırlık süreci de bulunmaktadır. 

Hazırlık aşamasında, zemin için boya, koruyucu, bakım malzemeleri kullanmaktayız. Yeterince iyi ve kaliteli olan bu ürünler ile bakımlı, dirençli ve uzun ömürlü zeminler yapmaktayız. Kullanılan malzemelerin kalitesini ise ortaya çıkan işlerden rahatlıkla anlayabilirsiniz. 

Beton Parlatma ve Cilalama İşlemi 

Mekanik bir silim işlemi olarak yapılan bu bakım çalışmaları, zemin özelliklerine uygun olarak planlanmaktadır. Bu yöntem uygulanırken, asıl amaç, özel olarak tasarlanan elmasların her adımda ince ince betonlardaki çiziklerin yok edilmesine yardımcı olmaktır. Aynı zamanda, belli bir aşamadan sonra, çiziklerin gözle görülemeyeceği bir hale gelmesini sağlayan bir yöntemdir. Beton parlatma ve cilalama işlemi, firmamız tarafından bütün bu aşamalar, en ince ayrıntısına kadar planlanarak yapılmaktadır. 

Silim makinalarıyla yapılan işlemler, gözün göremeyeceği çizikleri bile mükemmel bir parlaklık katarak ortadan kaldırır. Bu işlem esnasında, ara katmanlarda lityum silikat sıvı ve yüzey sertleştiriciler betona emdirilir. Betonun çok daha sağlam ve tozumaz bir yapıya sahip olması için oldukça titiz davranılır. 

En son katmandan sonra ise zemine koruma özelliğine sahip olan bir glos emdirilir. Aynı zamanda, betonun kaymaması ve daha uzun süre parlak kalması da bu sayede mümkün olur. Ustalarımız, bu aşamaları uygularken, bu sırada mekandaki kişilerin zemini kullanmasına izin verir. Yani işlem esnasında, zeminin kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Beton parlatma ve cilalama işlemi basit fakat bir o kadar da aktif olan bir uygulamadır. Mevcut betonların granit ve mermer taş parlaklığına kavuşturulmasını kapsamaktadır. Asun inşaat olarak, endüstriyel zemin hizmetleri alanında yaptığımız bu çalışmaları, müşteri taleplerine yanıt verecek şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

Beton Parlatma ve Cilalama Hizmeti İçin Sunduğumuz Avantajlar?

Eski, bakımsız, kırılmış zeminlerin daha sağlam ve dirençli hale getirilmesi için beton parlatma ve cilalama hizmeti vermekteyiz. Bu hizmetlerimiz sayesinde, daha dayanıklı ve uzun ömürlü zeminlere sahip olabilirsiniz. Asun inşaat olarak, eski zeminlerinizi kırmadan ve dökmeden honlama ve parlatma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Beton parlatma alanında profesyonelleşmiş ustalarımız, bu çalışma ile alternatif zemin kaplama malzemeleri de kullanmaktadırlar. Kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde, daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca beton zeminin işlenmesiyle zeminde estetik bir görünüm ortaya çıkar. Beton parlatma ve cilalama hizmetlerini firmamızdan aldığınızda, endüstriyel zemin çalışması yapan diğer şirketlere göre oldukça ekonomik teklifler almış olursunuz. 

Bu uygulamanın dayanıklılık süresi, zemindeki betonun kalitesiyle orantılı olduğunu da söylemek isteriz. Aynı zamanda, betonun bir kez parlatma işlemi yapıldığında, herhangi bir kaplama malzemesinin soyulma ya da kalkma sorunu olmayacaktır. Ustalarımız bu hizmeti gerçekleştirdiğinde, zeminin parlaklığı uzun süre kalıcı olur. Böylece parlatma işleminden sonra, cila ve parlatıcı kimyasallar kullanılmaz. 

Zeminler, ustalarımız tarafından partiküller ve birikimlerden temizlenmektedir. Bu işlem sayesinde, cam gibi pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Alanında uzman olan ekiplerimiz, kokusuz ve uçucu organik bileşik kimyasallar kullanmazlar. Çünkü oldukça doğa ve çevre dostu çalışmalar yapmaya özen göstermekteyiz. Üstelik hizmetlerimiz Avrupa standartlarına uygun ve hizmetlerimiz de oldukça kapsamlıdır.