Terrazzo Beton

Terrazzo beton işlemleri, kurulmuş olduğumuz günden bu yana verdiğimiz hizmetler arasında yer alan bir zemin kaplama türüdür. Diğer zemin kaplama uygulamalarına oranla, daha canlı renkler kullanılan mimari tasarımlarının zeminlere yansıtılmasıyla oluşur. Ustalarımız, Dünya’nın en pahalı beton sistemini yaparken, özel teknikler kullanmaktadır. Bu sistem, epoksi karışımlı olarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Ömrü uzun olan terrazzo betonların firmamızın uygun fiyat skalası sayesinde, düşük maliyetlere alabileceğiniz hizmetlerdir. Terrazzo beton sistemlerini, 12 yıldan bu yana kadromuzu hiç değiştirmeden başarılı bir şekilde uygulamaktayız. Zemin kaplama anlamında, şirketimizden alacağınız hizmetlerden kaynaklı olarak büyük avantajlar elde edebilirsiniz.

Ustalarımız, terrazzo uygulamalarına başlamadan önce, bazı hususlara dikkat etmektedirler. Sonuç olarak güzel ve estetik bir görünüm oluşturan terrazzo beton sistemleri, ustalarımız tarafından gerekli kontrollerden geçirilerek yapılır. Terrazzo beton sistemleri, uygulaması yapılırken dikkat edilecek noktalar arasında; öncelikle beton zeminlerde uygulanacak reçineli yer döşemelerinin gözden kaçmaması için gerekli analizler vardır. Aynı zamanda, ustalarımız yapılacak olan binadaki nem oranı, hava sıcaklığı, nemin hareketi gibi unsurlara bakmaktadırlar. Bu unsurlara dikkat edilerek işlemlere başlanmaktadır.

Yapılacak olan zeminlerin başarıya ulaşması için ise zemin sıcaklığının 13-15 derece olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, epoksinin yoğuşmuş olması da ustalarımızın bir hayli dikkat ettiği bir aşamadır. Yüzey sıcaklığı, genellikle ustalarımız tarafından 5 derece olarak önerilmektedir. Aynı zamanda, beton zeminlerin sıcaklığı ise yoğunlaşma noktasından düşük olmamalıdır. Alanında uzman ekiplerimiz gerekli kontrolleri yaptıktan sonra, terrazzo beton kaplama işlemine geçmektedirler.

Terrazzo Beton Nedir?

Terrazzo’nun kökleri, 15 yüzyıla dayanmaktadır. İtalya’nın Venedik şehrinde kadar uzanan bir geçmişi vardır. Asun inşaat olarak, nostaljik olan bu tekniği köklerine bağlı kalarak, yapmaktayız. Eski zamanlarda mermerlerden arta kalan kalıntılarla terrazzo beton uygulaması yapılıyordu. Ancak günümüzde, terrazzo beton uygulamasını yaparken, modern bir bakış açısıyla yeni teknikler kullanmaktayız. Kullanılan tekniklerin yanı sıra malzemeler de yeni nesil ve oldukça kalitelidir. Yüzyıllar geçtikçe yeni parça ve teknikler ile terrazzo kaplama işlemi yapılmaya başlanmıştır. Aynı zamanda, firmamızın takip etmiş olduğu zemin kaplama teknolojilerinden de yararlanılmaktadır.

Terrazzo uygulanma şekli, ilk icadındaki kullanılan tekniklerle aynı işlemektedir. Ancak Asun inşaat olarak, farklı bakış açıları geliştirerek, yeni fikirleri teknolojik gelişimlerle birleştirdik. Günümüzde kullanım alanları bir hayli geniş olan bu sistem, geleneksel sanatın güzelliğini de gözler önüne sermektedir. Sanatın güzelliğini ve epoksi reçinesi modern çizgilerle birleştirmekteyiz. Terrazzo beton kaplama işlemleri, doğal mermerler, epoksi karışımlı malzemeler, pigmentli çimento gibi malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Ustalarımız, kaplamaya konu olan malzemeleri, epoksi matrisine yerleştirir ve hazırlanan betonu plakalar halinde malalar. Parlatma ve öğütme işlemi ise agregaların tam renginin açığa çıktığı ayarda ve kurutma işlemi şeklinde olur. Sızdırmazlık maddeleri ise daha sonrasından ilave edilerek parlaklık sağlanır. Firmamız, bütün bu adımları, profesyonel bir bakış açısıyla yapmaktadır.

Terrazzo Uygulama Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Terrazzo uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Ustalarımız, bu unsurlara dikkat ederek, iyi bir iş çıkarmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Temelden gelen, kaliteli işçilikler sayesinde, tarrazo beton sistemi çalışmalarının sonucu oldukça uzun ömürlüdür. Zemin kaplama alanında işlem yapan çalışanlarımız, gerekli analiz çalışmalarıyla planlama yapmaktadırlar. Terrazzo zemin kaplama işlemleri için son teknolojik aletler kullanılmaktadır. Çünkü firma olarak, teknolojiye uyumlu ve inovatif çalışmalar yapmaya özen göstermekteyiz.

Beton zeminlerin yoğuşma noktasından düşük olması önemlidir. Aksi durumda, oluşum sağlandığında istenilen yapışma oranı tam olarak gerçekleşmeyecektir. Terrazzo uygulama öncesi dikkat edilmesi gereken noktalardan bir diğeri de istenilen yapışmanın olması için kaplamaya uygun koşullar sağlamaktır. Terrazzo beton uygulamasının yapılacağı alan devamlı hava sirkülasyonuyla havalandırılmalıdır. Özellikle ustalarımız bu hususa dikkat ederek çalışmalarını yapmaktadır. Eğer havalandırma işlemi yapılırsa, oluşabilecek sorunlar en aza indirilmiş olur.

Terrazzo Uygulama Öncesi Hazırlık

Terrazzo uygulama öncesi hazırlık çalışmalarını gerçekleştiren ustalarımız, zemin için analizlerini doğru bir şekilde yapmaktadır. Aslında basit bir işlem gibi görünen terrazzo zemin kaplama, uygun zemine uygulanmazsa zor bir onarım sürecinin ortaya çıkmasına neden olur. Firma olarak, Dünya’da birçok şirkete bu anlamda hizmet vererek, kendi popülerliğimizi artırmış durumdayız. Bu nedenle, çoğu firmanın yapamadığı bu uygulamaları başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Endüstriyel zemin alanında, ülkemizde ve dünyada her zaman bir numaralı aranan şirketlerden bir tanesiyiz. Terrazzo beton kaplama işlemlerinin onarım sürecine tabi olmadan başarılı bir şekilde yapmaktayız.

Zeminin durumu en uygun yöntemler ile temizlenerek, yüzey pürüzsüzleştirilmektedir. Ustalarımız, eğer eski bir zemin üzerinde çalışma yapacaklarsa, öncelikle çatlakları onarmakla başlarlar. Ardından yüzeyde herhangi bir yapıştırıcı ya da madde kalıntıları varsa temizlerler. Terrazzo beton kaplama işlemi için pürüzsüz ve onarılmış bir yüzey üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. Bu temizlik işleminin yapılması, kaplama uygulamasının yüzeyde güzel durmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda, yapısal olarak iyi sonuçların alınabilmesi için de ustalarımız bu hususa oldukça dikkat etmektedir.

Eğer daha önce hiç beton bir zemine terrazzo uygulaması yapılmadıysa, işlem öncesinde zeminin bakımı yapılmaktadır. Çünkü ustalarımız 28 gün betonun bekletilmesi gerektiğini önermektedir. Kaplama öncesinde, beton yüzeye herhangi bir yapıştırıcı madde kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra yüzey mala yardımıyla düzeltilmektedir.

Terrazzo Beton Kaplama Hizmetini Neden Asun İnşaattan Almalısınız?

Geçtiğimiz birkaç sene boyunca mozaik döşemeler sık sık tercih edilmeye başlanmıştır. Terrazzo beton kaplama hizmetleri, firmamız tarafından kaliteli işçilik ve malzeme desteğiyle uygulanmaktadır. Aynı zamanda, bu alanda birçok projeye imza atan çalışanlarımız sayesinde, başarılı işler ortaya çıkartmaktayız. Bu kaplama sistemlerini tecrübelerimiz, temelden gelen işçiliğimiz ve kaliteli malzemeler ile yapmaktayız. Böylece ortaya çıkan sonuçlar, müşterilimizden tam not almayı başarmaktadır. Firmamızdan hizmet almanız için aşağıdaki nedenleri sıralayabiliriz:

Yenilmez bir dayanıklılık:

Terrazzo beton kaplama işlemleri, dayanıklılığı yüksek malzemeler ile yapılır. İlk gün ki gibi canlı görünen terrazzo kaplamaların, mükemmel işçilikle yapılması, uzun ömürlü olmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, çatlama, parlaklığını kaybetme ya da leke tutma gibi sorunlar terrazzo kaplamada yaşanmaz. Çünkü kullanmış olduğumuz malzemeler, leke oluşumlarına karşı dirençlidir.

Kolay Bakım:

Terrazzo beton sistemleri, gözenekli olmadığı için kolayca temizleyebileceğiniz tasarımlardır. epoksi terrazzo temizliğini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Eklemsiz ve doğal olması yüzeyin bakteri tutmamasına da yardımcı olmaktadır.

Çevre dostu çalışmalar:

Terrazzo beton kaplama işlemlerini yapan ustalarımız, çevre dostu bir çalışma yapısını benimsemiştir. Aynı zamanda, bu zemin türleri, hiçbir zaman bir yerlere gömülmemektedir. Bunun yanı sıra, firmamız agregaların tümünü geri dönüşüm malzemelerinden elde etmektedir. Doğa ve çevre dostu çalışmalarımız sayesinde, büyük avantajlar yakalayabilirsiniz.

Sınırsız tasarımı Olanağı:

Asun inşaat olarak, terrazzo seramikleri konusunda geniş bir ürün ağını müşterilerimizle buluşturmaktayız. Firmamız üzerinden, bölücü şeritler, çizgiler, kolay şekiller, sade ve benzeri ürünlerle birlikte sayısız renk seçeneği bulunmaktadır. Zeminin nasıl görünmek isteyeceğine müşterilerimiz karar verebilirler. Üstelik zeminin nasıl görünmesini istiyorsanız, bu sizin hayal gücünüze bırakılan bir durumdur.

Firmamız üzerinden terrazzo beton yüzey kaplama hizmetlerini alarak, yukarıdaki avantajları da beraberinde yakalamış olursunuz. Yüksek tecrübelere sahip uzman kadromuz ile müşterilerimizin taleplerine başarılı bir şekilde yanıt veriyoruz.