Epoksi Yüzeyler 

Epoksi yüzeyler, günümüzde en trend hale gelmiş olan kaplama türlerinden bir tanesidir. Asun inşaat olarak, hem teknolojik hem de dayanıklı özelliklere sahip epoksi yüzey kaplamalarını hizmetinize sunmaktayız. 12 yıllık tecrübeli iş hayatımızda birçok Dünya devi firmasına bu anlamda hizmet vermekteyiz. Ülkemizde ve Dünya’da popüler olmayı başaran, endüstri zemin hizmetlerini teknolojik gelişimlerle birleştirmekteyiz. Bu nedenle, epoksi yüzey kaplama hizmetlerini kesinlikle firmamız üzerinden almalısınız. Alanında uzman ve profesyonel ekiplerimiz tarafından kaplama işlemleri, başarılı bir şekilde yapılmaktadır. 

Firmamızda çalışan ustalarımız, kurulmuş olduğumuz günden bu yana hiç değişmeden bizimle emin adımlarla ilerlemiştir. Profesyonelleşmiş ustalarımız, zemin çeşidine uygun malzemelerle çalışmalarını yapmaktadır. Epoksi yüzey kaplama işlemi yapılırken, ustalarımız, işlemler esnasında ortaya çıkacak sorunlara karşı pratik ve etkili çözümler üretmektedir. Dünya’nın en kaliteli malzemelerini kullanılarak, epoksi zemin kaplama işlemlerini, uzun ömürlü olacak şekilde yapmaktayız. Asun inşaat olarak, zemin kaplama çalışmaları esnasında, bütün aşamalarda profesyonel bir ekiple hizmet vermekteyiz. 

Bu kaplama işleminin yürütülmesi için kaplama öncesi iş planlaması, ustalarımızın keşif çalışmalarıyla yapılmaktadır. Keşif esnasında, zeminin sertliği denetlenir ve bir problem varsa gerekli önlemler alınır. Aynı zamanda, epoksi yüzey malzemesinin ne kadar kullanılacağına da keşif esnasında karar verilir. Böylelikle, keşif sonrasında net ve kesin bir şekilde fiyat skalası da oluşmuş olur. Şirketimizden alacağınız hizmetler, Dünya standartlarında bir kaliteye sahiptir. Çünkü Asun inşaat olarak ülkemizde ve Dünya’da başarılı çalışmalar yaparak, adımızı büyük firmalara duyurmayı başarmış durumdayız. Ustalarımız, zemin ve alanın ihtiyacı olan epoksi malzeme türünü belirlemektedir. Çünkü bu malzemelerin birçok çeşidi vardır. Ancak firmamızdaki ürünler, hem estetik hem de bir o kadar dayanıklı malzemelerdir. 

Epoksi Zemin Kaplama Yapım Aşamaları 

Zemin kaplama aşamaları, profesyonel ekiplerimiz tarafından belli bir plan dahilinde yapılmaktadır. Kaplama sırasındaki yapım aşamalarının çalışanlar tarafından takip edilmesi, düzenli işlerin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Epoksi zemin kaplama yapım aşamaları ise profesyonel zemin kaplama ustalarımız tarafından büyük bir titizlikle yapılır. Bu durumun sebebi ise kaplama işlemleri esnasında, atlanacak küçük detayların büyük problemlere neden olmasını engellemektir. Uzman ustaların, olası problemleri çözebilme konusunda oldukça üretken olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca planlanan aşamalara sadık kalınarak, sıralı bir şekilde işlemler tamamlanmaktadır. Bu işlemler yapılırken aşağıdaki aşamalar dahilinde ilerlenmektedir: 

  • Zemin Etüdü ve Temizlik 

Epoksi zemin kaplama yapım aşamaları arasında ilk sırada yer alan bu işlemin yapılabilmesi için zeminin uygun olması gerekir. Gerekli zemin keşif çalışmaları zeminin uygunluğunun testi için yapılır. Zemin incelemesini yapan ustalarımız, eğer varsa zemindeki yapıştırıcıları ve düz görünüme engel olan maddeleri tezmizlerler. 

  • Epoksi Zemin Kaplama Öncesi Astar Atımı

Kaplama işlemine başlamadan önce, zemine astar uygulaması yapılır. Bu işlem, zemini düzgünleştirmek için iki kat şeklinde uygulanır. Bu iki kat bazı durumlarda, ustalarımızın değerlendirmesine göre iki kat olarak yapılır. 

  • Epoksinin Uygulanması 

Zeminin istenilen görünüme kavuşması için seçilen kaplama türü zemine uygulanmaktadır. Örnek verecek olursak; portakal desenli kaplama uygulamaları, yeteri kadar kat işlemleri uygulandıktan sonra, son kata portakal deseni verilerek yapılır. 

  • Epoksi Boya Hazırlığı 

Zeminde farklı renk ve desenler isteyen müşterilerimiz için epoksi boya renk tercihini yaptığınız boya zemine dökülür. Boyaların hazırlığını yapan ustalarımız, epoksi reçine ve sertleştirici kullanmaktadırlar. 

Yukarıdaki aşamalar, 12 yıllık tecrübeye sahip ustalarımız tarafından planlanarak yapılmaktadır. Bütün bu süreçler boyunca, müşterilerin, ustalarımızın isteklerini dinlemesi büyük bir öneme sahiptir. Çünkü ustalarımızın deneyimli ve yıllardır bu işle uğraşması zaten işlerin sorunsuz çıkmasına yardımcı olmaktadır.  

Epoksi Yüzey Kullanım Alanları

Asun inşaat olarak, Dünya çapında faaliyet alanlarımızı genişleterek, yıllara sığdırmış olduğumuz tecrübelerimizle başarılı çalışmalar yapmaktayız. Bu hizmetler arasında epoksi yüzey kaplama işlemleri de yer alır. Müşterilerimiz, bu hizmetleri genellikle Asun inşaat üzerinden almayı tercih etmektedir. Çünkü oldukça titiz bir şekilde yürütülen çalışmalar ile mükemmel işler çıkarmaktayız. Epoksi yüzey kullanım alanları ise en fazla araç trafiği ve insan yoğunluğunun olduğu yerlerdir. 

Özellikle otoparklar ve fabrikalarda desenli kaplamalar sık sık tercih edilmektedir. Endüstriyel zemin alanında başarılı çalışmalar yapan firmamız, epoksi zemin çeşidini seçerken kalınlığını da kullanım alanına göre belirler. Çünkü zemin kaplama işleminde, önemli olan unsurlar arasında, zemin kaplama türünün kalınlığı da yer almaktadır. Zeminin yeteri kadar kalın yapılmasını tercih eden ustalarımız, bu çalışmayı uzun süre aşınmalara karşı dayanıklılığın artırılmasından dolayı yapmaktadır. Epoksi yüzeyin kullanım alanları arasında; mağaza, alışveriş merkezleri gibi mekanlar da vardır. Bunun yanı sıra ortak çalışma alanları, ofislerde de iç dekorasyonunuzu sağlayabilmeniz adına mükemmel bir tercih olacaktır. Şirketimiz üzerinden iç dekorasyon çalışmalarınıza uyum sağlayacak olan epoksi yüzey çeşidini tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra epoksi yüzey kaplama hizmetlerini alarak, işlemin yapıldığı alanın bölümlere ayırabilirsiniz. 

Epoksi Uygulama Teknikleri 

Asun inşaat olarak, epoksi uygulamalarını seçenek ve tekniklere göre ayırabiliriz. Bu yönde vermiş olduğumuz hizmetleri, ustalarımız farklı tür malzemeler kullanılarak yapmaktadır. Epoksi uygulama teknikleri, doğrultusunda firmamızın kullandığı malzemeler son kalitedir. Aynı zamanda, bu işlemlerin yapılabilmesi için kaliteli işçilikler ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Öncelikle astar kat uygulaması tekniği, mala yardımıyla silis kumu girilerek, zemine çekilen ve üzeri yaşken yapılan bir işlemdir. Ancak ustalarımız bu işlemi yaparken, muhakkak astar uygulaması yapmaktadır. Çünkü astar kat üzerine gelen kaplamalar, malzemenin beton arasında yapışmasına yardımcı olur. Üstün sağ reçineyle bu mukavemet daha da sağlamlaşmış olur. 

Arakat epoksi uygulaması ise, arakat içine girerek zemine çelik bir mala ile yapılan işlemdir. Astardan kalan boşluklar, epoksiye derinlik kazandırarak yapılır. Arakat üzerine gelecek olan son kat alt katmanlarla aynı renktedir. Ayrıca mukavemetin artırılabilmesi için bu işlemin önemi büyüktür. Epoksi uygulama teknikleri arasında, son kat epoksi kaplamadır. Bu uygulama, son aşama olarak ustalarımız tarafından tamamlanmaktadır. Seçilmiş olan sisteme bağlı olarak kumlu Hd, desenli, multiayer, pürüzlü gibi malzemeler ile uygulama yapılır. İşlem sırasında ise kirpi rulo, mala, normal pos rulo ya da mercan rulo kullanılmaktadır. 

Neden Epoksi Hizmetini Bizden Almalısınız?

Zemin kaplama hizmetleri, özenli ve titiz bir çalışma istemektedir. İç mekanlarda uygulanan ve müşterilerimize kolaylık sağlanması için epoksi kaplama hizmetlerini vermekteyiz. Epoksi yüzey kaplama hizmetlerini Asun inşaat firmasından neden almalısınız? Bu soruya sizler için yanıt vereceğiz. Firmamız, endüstriyel zemin kaplama alanında Dünya çapında hizmetler veren bir popülerliğe sahiptir. Bu nedenle, çalışmalarını yürütürken, müşteri memnuniyetine odaklı olarak hizmetlerini sürdürmektedir. 

Epoksi yüzeyler, temizliği kolay, dayanıklı ve estetik bir görünüme sahiptirler. Ancak bu yüzeylerin kaplama sırasında, işçiliğinin iyi olmaması bu unsurların oluşmasını engelleyecektir. Asun inşaat olarak, kaliteli ve kapsamlı bir işçilikle alanında uzman personellerle sorunsuz işler çıkarmaktayız. Ayrıca dayanma direncine ve kullanım alanlarına bağlı olarak birçok epoksi türünü firmamız üzerinden tercih edebilirsiniz. Ofisler, showroom, mağaza, AVM gibi mekanlar için estetik bir görünüm oluşturmaktadır. Bunun yanı sıra, firmamız endüstriyel alanlarda kullanımı destekleyecek çalışmalar da yapmaktadır. Sağlam işçilikten dolayı, çok dayanıklı işler ortaya çıkarılmaktadır. Firmamızdan bu alanda bütçe dostu hizmetler alabilirsiniz.